چرا توتوچی

  کشور ایران مثل بسیاری از کشورها، علاقه مندانی پروپاقرص برای دنبال کردن مسائل و حوادث مربوط به فوتبال دارد. دلخوشی خیلی از مردم اتفاقاتی است كه هر هفته در داخل مستطیل سبز رخ می دهد و آن وقت است كه آنها بعد از هر مسابقه كلونی های خود را تشكیل می دهند و با حرارت درباره این اتفاقات صحبت و جدل می كنند. بنابراین جای تعجب ندارد كه بخواهند كارشناسی های خود را به اثبات برسانند. اگر آنها شناگر قابلی باشند اما آبی نبینند، توتو؛ دریایی در اختیارشان قرار می دهد!

توتو چیست؟

  توتو قدیمی ترین و اولین بازی ای است که برای پیشبینی مسابقات فوتبال ساخته شده، این بازی یک بازی ایتالیایی قدیمی میباشد که تلفیقی از شانس و کارشناسی فوتبال است و به بعضی کشورهای فوتبال دوست دنیا نیز ورود کرده است و حدودا از سال 1370 در شمال کشور ایران نیز رواج پیدا کرد و ظرف مدت كوتاهی، توتو در ایران وسعت یافت. پیر و جوان، كاسب و كارمند، تحصیلكرده و بیسواد بخت خود را می آزمودند و با مبلغ بسیار اندک پیشبینی میکردند و کل مبالغ پیشبینی ها جمع میشد و برنده خوشبخت این مبلغ کسی بود که بیشترین تعداد پیشبینی درست را از 15 بازی هر برگه داشت و این بازی به این علت لذتبخش است که هیچ گونه تقلبی در آن وجود ندارد و بعد از اتمام زمان پیش بینی برگه و قبل از شروع مسابقات، پرینت کل برگه های پیشبینی شده و مبلغ کل برگه ها منتشر میشود تا هیچگونه تقلبی بوجود نیاید.

برگه های توتو روی بازی های هفتگی فوتبال از لیگ برتر ایران گرفته تا لیگ های معتبر دیگر در دنیا طرح ریزی شده اند. و معمولا هر برگه شامل پیشبینی 15 بازی میباشد.

توتوچی چیست؟
توتوچی اولین نرم افزار و وبسایت توتوی آنلاین است و هدف این مجموعه آموزش بازی توتو به طرفداران فوتبال و تبدیل بازی توتو از حالت کاغذی سنتی به اپلیکیشن و وب به صورت مدرن است .

آموزش بازی

- ابتدا اپلیکیشن اندروید توتوچی را  دانلود و نصب نمایید  و اگر گوشی اندروید ندارید میتوانید از مرورگر گوشی یا لپتاب وارد وبسایت totochi.org شوید و از آنجا پیشبینی کنید.

- ابتدا ثبت نام کنید تا بتوانید وارد داشبورد و برگه ها شوید.

- پس از ورود ، وارد بخش "جدیدترین برگه ها" شوید و در زبانه بالای صفحه "برگه های جدید" موجود است ، یکی از برگه ها را انتخاب کنید ، 15 بازی در زیر برگه به نمایش درمیاید که هر کدام شامل حالت های برد یا باخت یا مساوی میباشند، که با کلیک یا لمس هر کدام به رنگ سبز در می آیند و انتخاب میشوند و ضریب هایی نیز داخل هر کدام وجود دارد که برای راهنمایی کاربر گذاشته شده و ربطی به مبلغ کلی برد ندارد ، این ضریبها از سرور سرویس دهنده جهانی گرفته میشوند و ضریب ریسک گرفتن آن حالت را نشان میدهد و هرچه کمتر باشد یعنی احتمال اتفاق افتادن آن حالت بیشتر است، مثلا اگر بازی لیورپول و اورتون ضریب برد لیورپول 1.4 و ضریب مساوی 3 و ضریب برد اورتون 5.3 باشد یعنی احتمال برد لیورپول خیلی بیشتر است و این تنها یک راهنما برای کاربرانی است که از قدرت تیمهای یک بازی اطلاعات کامل ندارند.
- با درنظر گرفتن موارد بالا وارد برگه شوید و از هر بازی احتمالاتی که برای برنده یا بازنده یا مساوی شدن بازی میدهید به رنگ سبز درآورید ، اگر از نتیجه یک بازی مطمئن هستید فقط یک حالت را در آن بازی ثبت کنید و اگر نمیتوانید نتیجه یک بازی را پیشبینی کنید 2 حالت یا هر سه حالت نتیجه آن بازی را انتخاب کنید و همه بازی های برگه را به همین صورت پیشبینی کنید، در آخر پس از پیشبینی همه بازیها مبلغ برگه را مشاهده کنید. این مبلغ را برای ثبت این برگه باید پرداخت نمایید.

- در صورتی که مبلغ زیاد شده میتوانید با حذف بعضی از حالتهای دو یا سه تایی شرطها مبلغ را کم کنید یا در صورتی که میخواهید مبلغ را بیشتر کنید تا شانس بردتان بیشتر شود باید بعضی حالت هایی که بیشتر احتمال میدهید اتفاق بیفتند و انتخاب نکرده اید به برگه زیاد کنید. با انتخاب هر حالت مقداری به مبلغ نهایی افزوده میشود.

- پس از چک کردن نهایی و موافقت با قیمت برگه میتوانید آن را ثبت نمایید.
- در صورتی که موجودی حسابتان صفر است با شارژ کردن حساب به مقدار برگه گرفته شده میتوانید برگه شانس خود را ثبت نمایید.

- حداقل مبلغی که برای هر برگه میتوانید بگیرید 1024 تومان و حداکثر مبلغ هر برگه 1,500,000 تومان میباشد.

- در صورتی که میخواهید قیمت هر برگه را به صورت دستی خودتان حساب کنید پس از انتخاب پیشبینی ها از اولین تا پانزدهمین بازی برای هر بازی یک شماره درنظر میگیریم، "عدد یک" برای انتخاب یک نظر در بازی ، "عدد دو" برای دو نظر و "عدد سه" برای انتخاب هر سه نظر در بازی را شماره آن بازی درنظر میگیریم سپس  همه پانزده شماره ای که بدست آوردیم را در هم ضرب میکنیم به عبارت ساده تر شماره های بازی اول و دوم را در هم ضرب میکنیم سپس نتیجه را در شماره بازی سوم ضرب میکنیم وسپس دوباره نتیجه را در شماره بازی چهارم ضرب میکنیم و همینطور تا آخرین بازی ادامه میدهیم و در نتیجه در انتها مبلغی که باید پرداخت کنیم به تومان بدست میآید.

- پس از دریافت برگه، از بخش "برگه های شما" میتوانید برگه هایی که زده اید با نتیجه آنها مشاهده کنید.
- قبل از شروع اولین بازی از برگه، آن برگه بسته میشود و در بخش "فتوکل" سایت یک فایل به نام همان برگه منتشر میشود که شامل تمام پیشبینی هایی است که توسط کاربران گرفته شده است، علت انتشار این برگه این است که کاربران قبل از بازیها آن را دانلود کنند و پس از اتمام بازیها برگه برنده های اعلامی را داخل فایل مشاهده کنند تا از صحت تقسیم جوایز مطلع شوند و مطمئن شوند که هیچ تقلبی در بازی صورت نگرفته است.


-برنده خوشبخت پس از اتمام تمام بازیها مشخص میشود این برنده کسی است که بیشترین تعداد درست را در بازیهای برگه پیشبینی کرده باشد و بیشترین مقدار از کل مبلغ پیشبینی ها به نفر یا نفرات اول و مبلغی نیز به نفر یا نفرات دوم  که برنده شده اند میرسد.
در عین حال که این بازی پیچیده به نظر میرسد بسیار ساده و شیرین است که توانسته از اغشار مختلف جامعه پیر و جوان، كاسب و كارمند، تحصیلكرده و بیسواد را به خود جلب کند به طوری که پس از چند بار پیشبینی در آن برایتان بسیار لذتبخش میشود و در صورتی که پیگیر مسائل و حوادث مربوط به فوتبال باشید با مبالغ بسیار اندک میتوانید برنده مبالغ بزرگی شوید.