اخبار توتوچی

طارمی هواداران پورتو را نگران کرد(عکس)

طارمی هواداران پورتو را نگران کرد(عکس)
تاریخ انتشار : ۱۱ شهریور ۱۳۹۹

تاخیر در اعلام قرارداد رسمی مهدی طارمی و اف سی پورتو هواداران این تیم پرتغالی را کلافه کرده است.

شب گذشته در شرایطی که هواداران تیم پورتو در انتظار اعلام خبر پیوستن مهدی طارمی به پورتو به شکل رسمی از سوی این باشگاه بودند از حول و حوش ساعت 11 شب به وقت ایران توئیت های فراوانی درباره علل این تاخیر از سوی هواداران این تیم منتشر می شد.


مهدی طارمی به دلیل درخشش خود در فصل گذشته فوتبال پرتغال محبوبیت فوق العاده در میان هواداران این تیم پیدا کرده و تقریبا همه آن ها او را یک خرید عالی برای فصل آینده این تیم پرتغالی ارزیابی کرده اند. تیمی که سابقه قهرمانی اروپا با مربیانی مثل ژوزه مورینیو و آرتورجرج را دارد و از اسم های مهم در فوتبال اروپا محسوب می شود بخصوص اینکه همیشه از پورتو بازیکنان ممتازی به تیم های بزرگ اروپایی مهاجر می کنند.

در بین توئیت ها ، نوشته هایی هم درباره قطعیت این انتقال وجود دارد و اینکه علت انتشار دیرهنگام خبر مساله تصویربرداری از طارمی و مقدمات مطبوعاتی این انتقال است. چیزی که اف سی پورتو آنرا به بهترین نحو و بعد از این انتقال به نمایش گذاشت اینکه امضای قرارداد یک بازیکن با یک باشگاه نه یک کار اداری صرف که یک نمایش قابل توجه است. به محض انتشار این خبر تصاویر متنوع و همچنین مصاحبه های مختلفی از مهدی طارمی به تدریج روی شبکه های اجتماعی مختلف اف سی پورتو منتشر شد.


اما موضوع قابل توجه این است بخشی از توئیت های هواداران پورتو مربوط به نگرانی شان از هایجک شدن طارمی توسط اسپورتینگ بود چرا که این باشگاه پرتغالی با دستمزدی بالا قصد داشت طارمی را در میانه راه رفتن به پورتو به خدمت بگیرد اما در همان زمان روزنامه رکورد با انتشار خبری نوشت که طارمی با پورتو قرارداد امضا کرده و این خبر بزودی به شکل رسمی اعلام می شود.

و جالب اینکه خود مهدی طارمی در پست توئیتری خود که با زبان فارسی خطاب به مخاطبان ایرانی صحبت می کند ضمن معرفی خود و باشگاه از طرفداران ایرانی خواست صفحه باشگاه اف سی پورتو را فالو کنند اتفاقی که از دیشب تا این لحظه هزاران نفر هوادار جدید به این تیم آبی و سفیدپوش پرتغالی که در لیگ قهرمانان فصل آینده به میدان می رود اضافه کرده است.


در این بین تصاویر مهدی طارمی در گوشه و کنار استادیو دو دراگو  ورزشگاه تیم پورتو که از استادیوم های معروف پرتغال است در نوع خود جالب توجه است. طارمی که دیروز با پیراهن جین و ساعت گرانقیمت و یک کتانی سفید به محل قرارداد رفته  وسوژه عکس های متفاوتی با همه پیراهن های پورتو در فصل آینده شد.

 پورتو در فصل آینده سه پیراهن خواهد داشت یک پیراهن سنتی آبی و سفید راه راه، یک پیراهن سفید و یک پیراهن آبی یکدست پیراهن سوم این باشگاه محسوب می شود و طارمی با هر سه این پیراهن ها عکس گرفت. مهدی همچنین در گفت و گویی با وبسایت باشگاه صحبت کرده و در آنجا از سوابقش در فوتبال و حضورش در تیم پرسپولیس به عنوان یکی از پرهواداراترین باشگاه های ایرانی گفت. 


او که با پیراهن سبز ریوآوه در فوتبال پرتغال درخشیده و آقای گل رقابت ها شده در فصل آینده باید چالش بزرگتر را تجربه کند چرا که پورتو تیمی است مملو از بازیکنان گرانقیمت که به راحتی نیمکت نشین طارمی نخواهند شد. او در این باشگاه باید با سعی و تلاشی بیشتر و اراده ای پولادین در تمام فصل در انتظار فرصت و گلزنی باشد تا شاید سال آینده او را در تیمی دیدیم که انتظارش را نداشتیم. تیمی بزرگتر از پورتو که البته مهدی طارمی با انتقال به آن یکی از بزرگترین انتقال های تاریخ فوتبال ایران را به اسم خود به ثبت رسانده است. بازیکنی که انگار همین دیروز بود که در آن دربی معروف از روی نیمکت بلند شد و به زمین آمد و با یک پرش بلند و یک حرکت دیگر تاریخ را به نفع خود عوض کرد. 


مهدی طارمی نماینده همه بچه های بااستعداد فوتبال ایران است که حالا در پرتغال یک اسم بزرگ و بین المللی است.