اخبار توتوچی

نبی کیتا و تکرار حرکت معروف کانتونا(عکس)

نبی کیتا و تکرار حرکت معروف کانتونا(عکس)
تاریخ انتشار : ۲۸ شهریور ۱۴۰۰

نبی کیتا با یک ضربه والی تیر خلاص را به کریستال پالاس زد و خوشحالی منحصر به فردی انجام داد.

لیورپول در چارچوب هفته پنجم لیگ برتر انگلیس در آنفیلد پذیرای کریستال پالاس و شاگردان پاتریک ویرا بود که با یک بازی تهاجمی سه امتیاز خانگی را کسب کرد و موقتا در صدر جدول قرار گرفت.

 

شاگردان کلوپ که با گل‌زنی مانه و صلاح دو بر صفر پیش بودند دست از بازی رو به جلوی خود نکشیدند و در دقیقه 88 صاحب ضربه کرنر شدند. محمد صلاح از سمت چپ دروازه پالاس توپ را بلند سانتر کرد تا گوایتا، گلر کریستال پالاس به زحمت بیفتد و سانتر او را با مشت دفع کند؛ نبی کیتا هافبک خلاق غنایی که پشت محوطه کمین کرده بود حتی اجازه برخورد توپ به زمین پس از این دفع ناقص را نداد و با شوتی استثنایی چسبیده به خط محوطه جریمه، ضربه والی خود را وارد دروازه پالاس کرد تا شب رویایی کلوپ در آنفیلد با این گل تکمیل شود.

اما درست هنگامی که آنفیلد در شور و حرارت این گل بود، نبی کیتا بدون این‌که خوشحالی کند در جای خود ایستاد و منتظر آمدن هم تیمی‌هایش به سمت خود شد. کیتا با صورتی که حتی اثر کوچک‌ترین لبخندی هم در آن دیده نمی‌شد به سبک ویژه و جالبی به گل‌زنی خود واکنش نشان داد. این سبک خاص جشن گرفتن بی شباهت به شادی معروف اریک کانتونا، شماره 7 افسانه‌ای منچستریونایتد نبود.

کانتونا ستاره جنجالی سابق منچستر که علاوه بر لگد محکم به هوادار کریستال پالاس سابقه زدن یک گل استثنایی نیز به این تیم را دارد پس از به هم ریختن کامل مدافعان پالاس و صاحب توپ شدن مجدد به زیبایی دروازه این تیم را باز کرده و پس از گل‌زنی در جای خود ایستاده و به این سبک جشن گرفته بود.

حال نبی کیتا هافبک همه کاره لیورپولی‌ها گل زیبای خود به کریستال پالاس را به سبک اریک کانتونا جشن گرفت تا پس از سال‌ها خاطره شادی معروف ستاره منچستر را نیز زنده کرده باشد.