اخبار توتوچی

قدوس در لیگ 2 لباس آمیان را نمی پوشد

قدوس در لیگ 2 لباس آمیان را نمی پوشد
تاریخ انتشار : ۳ تیر ۱۳۹۹

یک هفته تا اعلام نظر لیگ 1 فرانسه در ارتباط با قالب برگزاری مسابقات در فصل آینده باقی مانده است و این تصمیم رابطه مستقیمی با سرنوشت بازیکن ملی پوش ایرانی حاضر در این رقابت ها دارد.

 سامان قدوس هنوز دو فصل دیگر با آمیان قرارداد دارد؛ او در انتظار مشخص شدن فرمت بازی های لیگ1 فرانسه است که مشخص می کند آیا این تیم فصل آینده در این مسابقات است یا باید در دسته پایین تر حضور داشته باشد. وبسایت le11amienois که اخبار و مسایل مربوط به تیم آمیان را پوشش می دهد امروز در گزارشی به وضعیت سامان قدوس در این باشگاه پرداخته است. در این گزارش درباره داستان حضور قدوس در آمیان آمده است:" او یک بازیکن بین المللی ایرانی است که در سوئد به دنیا آمده و در باشگاه های این کشور بازی می کرد. او در آستانه پیوستن به یک باشگاه اسپانیایی بود اما در یک انتقال پرسر و صدا به آمیان آمد. داستان قدوس اتفاق غیرعادی کم ندارد. او در اولین مسابقه اش با لباس آمیان در بازی برابر رمیس گل زد تا یک شروع ایده آل برای یک همکاری که قرار بود برای طرفین مثمر ثمر باشد را رقم بزند. اما او قرار بود چالش های زیادی را تجربه کند. او پس از یک نیم فصل اول دلگرم کننده با سه گل و سه پاس گل برای حضور در جام ملت های آسیا به اردوی تیم ملی کشورش رفت و ضعیف تر از قبل بازگشت.


در این راه مشکل آپاندیسیت او نیز مزید بر علت شد. او در ادامه نیم فصل دوم برگشت و گل دوم و پیروزی بخش تیمش را برابر گوئینگام به ثمر رساند. بنابراین انتظار می رفت شماره 7 آماده درخشش برای فصل آینده باشد اما تنها بعد از دوهفته از شروع مسابقات بامحرومیت 4 ماهه فیفا روبرو و به محض بازگشت از محرومیت مصدوم شد. هرچند در آخرین بازی آمیان برابر مارسی گل تساوی تیمش را در زمین حریف به ثمر رساند اما شیوع کوید-19 چالش بزرگ بعدی بر سر راه او بود 


آمار قدوس


سامان در 35 مسابقه و 2156 دقیقه بازی برای آمیان 5 گل زده و 5 پاس گل داده است. او تا پایان سال 2023 با آمیان قرارداد دارد. او یکی از بالاترین دستمزدها را در این تیم دارد و بازیکنی است که ارزش و پتانسیل بالایی در بازار نقل و انتقالات می تواند داشته باشد. بنابراین بعید است که او را فصل بعد با پیراهن آمیان در لیگ2 ببینیم.