اخبار توتوچی

تاریخ سازی سرخیو راموس در شب مصدومیت (عکس)

تاریخ سازی سرخیو راموس در شب مصدومیت (عکس)
تاریخ انتشار : ۲ تیر ۱۳۹۹

سرخیو راموس کاپیتان رئال با گلی که امشب وارد دروازه رئال سوسیداد کرد توانست رکورد بهترین مدافع گلزن تاریخ لالیگا را به تنهایی از آن خود کند.

  رئال مادرید امشب با برتری 1-2 در زمین رئال سوسیداد توانست به صدر جدول لالیگا برسد. بردی که برای راموس طعم دیگری داشت چرا که توانست با گلزنی از روی نقطه پنالتی، به بهترین مدافع گلزن تاریخ لالیگا تبدیل شود.

با پنالتی ای که وینیسیوس از مدافع سوسیداد گرفت، سرخیو راموس در دقیقه 50 با ضربه ای بر خلاف جهت دروازه بان توانست رئال را 1-0 پیش بیندازد. کاپیتان دقایقی بعد به دلیل مصدومیت زمین را ترک کرد و به روی سکوها رفت. شرایط او به گونه ای بود که شاید یکی دو هفته به دور از میادین بماند.

راموس هفته گذشته توانسته بود دروازه ایبار را هم باز کند تا به رکورد 67 گل زده رونالد کومان اسطوره هلندی بارسا برسد و از امشب به بعد به تنهایی رکورد را در اختیار خواهد داشت. راموس گل خود را نیز به شکل ویژه ای جشن گرفت.

68.65 درصد گل های رونالد کومان نیز از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیدند. او 46 گل را از روی نقطه پنالتی وارد دروازه حریفان کرد و بهترین رکوردش نیز به فصل 92-1991 بر می گردد که 16 گل زد و یازده تای آنها از روی نقطه پنالتی بود.

از 68 گل راموس اما تنها 17.6 درصد از روی نقطه پنالتی به ثمر رسیده است(12) و تنها یک بار برابر سویا پنالتی خود در لالیگا را از دست داده است. با جدایی رونالدو در تابستان 2018 بود که راموس پنالتی زن اول رئال شد.

راموس فصل جاری با 9 گل در لالیگا و دو گل در لیگ قهرمانان پس از بنزما بهترین گلزن رئال است. قطعا معروف ترین گل او برای رئال، گل دقیقه 93 در فینال لیگ قهرمانان 2014 برابر اتلتیکو است.