اخبار توتوچی

سوراخ کردن کشتی مجلل زیدان با زبان روزه!

سوراخ کردن کشتی مجلل زیدان با زبان روزه!
تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰

درخشش انگولو کانته در دیدار شب گذشته مقابل رئال مادرید آن هم در شرایطی که روزه دار بوده است، باعث تحسین علاقه مندان به فوتبال شد.

 

رئال مادرید در دیدار برگشت از مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در استمفورد بریج مقابل چلسی چیز خاصی برای ارائه کردن نداشت و حتی می توان گفت که زیدان در این بازی بسیار خوش شانس بود که تنها با اختلاف 2 گل مغلوب شاگردان توخل شد و اگر بی دقتی مهاجمین چلسی نبود، این برتری پر رنگ تر می شد.


در دیدار شب گذشته انگولو کانته بازیکن فرانسوی چلسی عملکرد بسیار خوبی را از خود ارائه داد. او روی گل نخست و سرنوشت ساز چلسی آغاز کننده حرکت تیمی بود. کانته پس از اینکه پاس هم تیمی خود را دریافت کرد، با یک چرخش زیبا و یک و دو با ورنر، کاملا ناچو و کاسمیرو را از جریان بازی خارج کرد و با یک پاس زیبا به کای هاورتز او را در موقعیت تک به تک قرار داد که ضربه او پس از برخورد به تیر دروازه، در مقابل ورنر قرار گرفت و با ضربه سر این مهاجم آلمانی تبدیل به گل نخست چلسی شد

کانته با کنترل خط میانی در برابر غول های خط هافبک رئال، مانع از ارائه توانایی های آنان شد. او با عملیات تخریبی در میانه میدان، عملا مانع از درخشش تونی کروس و لوکا مودریچ شد و دو هافبک زیدان در ایجاد خلق موقعیت و یا بروز توانایی های خود ناکام بودند.


کانته با دو توپگیری بسیار هوشمندانه در میانه میدان پایه گذار گل دوم تیمش نیز بود. این بازیکن فرانسوی پس از یک پیروزی در نبرد هوایی و در برابر کریم بنزما، توپی که راموس قطع کرده بود را با تیزهوشی از جلوی پای ناچو فرناندس ربود و پولیشیچ را از سمت راست راه انداخت که پاس این بازیکن در دهانه دروازه به میسون مونت رسید و این بازیکن جوان نیز گل دوم چلسی را به ثمر رساند تا آبی های لندن راهی فینال لیگ قهرمانان اروپا بشوند.


تمام این اتفاقات و درخشش انگولو کانته در حالی رخ داده که این بازیکن مسلمان، کل روز را در حال روزه داری بوده است. عملکرد بسیار خوب کانته در میانه میدان آن هم با زبان روزه، موجب تحسین هواداران فوتبال شد.

کاربران در فضای مجازی این عملکرد کانته را در حالیکه ساعات طولانی در روز مسابقه حساس با رئال مادرید را بدون خوردن و آشامیدن گذرانده، تحسین کردند. عملکرد کانته حتی کارشناسان یوفا را نیز مجبور کرد تا جایزه بهترین بازیکن میدان در دیدار با رئال مادرید را به او اهدا کنند.


کانته که در این بازی 3 پاس کلیدی برای هم تیمی هایش ایجاد کرد، مزد تلاش و زحماتش در دیدار با رئال مادرید را گرفت. درخشش او منجر به استقبال هواداران چلسی از او شد و ملی پوش فرانسوی در پایان بازی سوار بر یک مینی کوپر در میان تشویق هواداران چلسی، استادیوم استمفورد بریج را ترک کرد.