اخبار توتوچی

آرش افشین: کاش می‌شد دوبار زندگی کنم

آرش افشین: کاش می‌شد دوبار زندگی کنم
تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰

آرش افشین بار دیگر در 31 سالگی با انرژی و انگیزه زیاد  به فوتبال ایران بازگشته است.

افشین حالا مدتی می شود که توانسته از کمند مصدومیت‌ها، حرف و حدیث‌ها و بدشانسی هایی که در مسیر او قرار داشت، فرار کند .او با پیراهن شهرداری آستارا در 31 سالگی بار دیگر یادآور روزهای خوبش در فولادخوزستان شد و با جدایی در میانه راه حالا در خیبرخرم آباد هم به درخشش خود ادامه می دهد.


با این ملی پوش سابق فوتبال ایران گفتگویی انجام داده ایم که در ادامه می خوانید.

 

*در دیدار با ملوان یکبار دیگر نقش پررنگی در موفقیت تیمت داشتی و روی گل اول تاثیرگذاشتی. در مورد این مسابقه و شرایط خودت صحبت کن.
افشین-بدنی و روحی شرایط خیلی خوبی دارم . تمام عشق، انرژی و تمرکزم روی فوتبال است و با آرامش کارم را می کنم.خدا هم لطف کرده و کمکش باعث این روزهای خوب است.ضمن اینکه من خودم لرزبانم و بازی در اینجا و لطف تماشاگران خیبر انرژی خیلی خیلی مضاعفی به من داده . 


*اول فصل با تیم نساجی مازندران تمرین کردی و به نظر می آمد که در این تیم خواهی بود ولی به نتیجه نرسید. چه اتفاقاتی رخ داد که در مازندران ماندنی نشدی؟
نساجی تیم پرهواداری است و من برای آنها آرزوی موفقیت می‌کنم.اول فصل بین من و آنها اتفاقاتی افتاد که هیچ توجیهی برای من ندارد.اول من را خواستند بعد گفتند برو.فکر کنم اخلاقی و انسانی نبود.البته شاید هم به تفکر مربی تیم نمی‌خوردم یا بازیکن خوبی نبودم.هرچه که بود روزهای سختی برای من ایجاد کرد. 

*الان با عبدالله ویسی کار می کنی که یک مربی باتجربه است 
در مورد عبدالله ویسی هم باید بگویم که همشهری و هم زبان من است و واقعا از کار کردن با ایشان لذت می برم. نکته ای که در مورد آقای ویسی وجود دارد این است که فوتبال را سخت نمی کنند و خیلی ساده فوتبال بازی می کنند. این یک برگ برنده خیلی بزرگ است و واقعا کار کردن با ایشان خیلی خوب است و خیلی چیزها به ما اضافه می کند. خوشحالم که با ایشان کار می کنم. 


*زوج تو عارف رستمی هم درخشش خیلی خوبی داشته . 
من کنار مهاجمان خوب و بزرگی کار کرده ام. عارف هم واقعا بازیکن خوب و با کیفیتی است. عارف اگر قدر خودش را بداند، فوق العاده می تواند بیشتر پیشرفت کند. فوق العاده پرتلاش است. نکته دیگر در مورد عارف اینکه 9 گل زده و من و تمام بچه ها به او کمک خواهیم کرد تا عنوان آقای گلی را بگیرد. امیدوارم به این گل ها یا آقای گلی اکتفا نکند و فکرش خیلی جلوتر و بزرگتر باشد. البته از این موضوع مهم تر تیم خیبر است و امیدوارم اول از همه تیم موفق باشد. ما به غیر از عارف، ما فرزاد محمدی را هم داریم که پس خوب و بسیار مودبی است. به نظرم هر تیمی نیاز دارد که یک فرزاد محمدی در جمع بازیکنانش داشته باشد.

*خیبرخرم آباد در 4 بازی پیاپی به پیروزی دست یافته است. به نظرت شانس صعود دارید؟
الان شرایط خیلی خوبی داریم. نیم فصل دوم را خیلی خوب و عالی شروع کردیم و ادامه داده ایم. همه با هم هستیم. تیمی هستیم که از نظر اخلاقی فوق العاده ایم. بازیکنان بزرگ خوبی داریم و همینطور جوان های مستعد که در آینده حرف های زیادی برای گفتن دارند. هواداران بسیار خوبی هم داریم که همواره تیم را حمایت می کنند. امیدوارم این روند را مدیریت، بازیکنان و کادر فنی با هم ادامه بدهیم و پشت هم باشیم تا با موفقیت فصل را به پایان برسانیم.


*در انزلی شرایط خوبی داشتی و بازهم در این شهر عملکرد خوبی داشتی. وقتی به انزلی برگشتی و زمین تختی و سکوهایش را دیدی، چه چیزهایی به ذهنت آمد؟ 
من هفت یا هشت هفت بیشتر نتوانستم برای ملوان بازی کنم. در تمرین مصدوم شدم و تا آخر فصل نتوانستم بازی کنم. واقعا اما در همان هفت هفته ای که بودم، یکی از بهترین فصل های بازی ام بود. واقعا با جان و دل بازی کردم و هر چه داشتم در زمین می گذاشتم. وقتی به زمین رفتم، خاطرات آن زمان برایم زنده شد؛ امیدوارم ملوان به روزهای خوبش بازگردد.


*آقای افشین شما بازیکنی بودید که سابقه حضور در تیم ملی هم دارید اما به هر حال یا به هر دلیل پایین تر از سطح انتظاری که از خود دارید، به فوتبال ادامه می دهید. در این مورد توضیح می دهید.

افشین- به هر حال من شاید کمی زودتر از حدی که حتی خودم انتظار داشتم، به تیم ملی رسیدم و در اولین بازی ملی هم گل زدم. خودم فکر می کردم آینده درخشانی در فوتبال ایران داشته باشم. راستش در آن اوقات هم همه چیز به نظرم درست می آمد و هر کاری انجام می دادم از نظر خودم بهترین بود. اما حالا که با تجربه تر شده ام، می توانم مسیری که از آن عبور کرده ام را تحلیل کنم و ببینم کجاها بدشانسی و کجاها تصمیمات اشتباه خودم مسیرم را عوض کرده. راستش همیشه این افسوس را دارم که به اندازه پتانسیلی که داشتم موفق نشدم، اما به هر حال خوشحالم از اینکه اسم خوبی از من در ذهن مردم باقی مانده است. به هر حال در فوتبال هم مثل زندگی کردن شما ممکن است اشتباه کنید و یک اشتباه کوچک هم ممکن است آدم را از هدفی که دارد، بسیار بسیار دور کند. به همین دلیل هم هست که در هر نسلی کمتر از 10 نفر فوق ستاره می شوند و بقیه آدم های معمولی. البته هر کسی در ذهن خودش آن لحظات خوب فوتبالی اش را مرور می کند و شاید برای خانواده اش و نزدیکانش و البته خودش فوق ستاره باشد. برای من به عنوان یک فوتبالیست جایی که در آن قرار گرفته ام هم جای شکر دارد، چون وقتی به این دو سه سال آخر فکر می کنم، احساسم این است که از یک سیاهچاله بیرون آمده ام وحالا خوشحالم دوباره شبیه کسی بازی می کنم که از من انتظار می رود. همان آرش افشینی که به نظر خودش باید سر از فوتبال اروپا درمی آورد. اگر می شد دوبار زندگی کنیم، حتما وضعیت امروز من هم فرق می کرد، اما خب امیدوارم از اینجا به بعدش همانطور پیش برود که فکر می کند.


*به خاطر همین سمت مدلینگ رفته بودی؟
با مدلینگ پدر من را در این فوتبال در آوردند،درحالیکه چیز خاصی نبود. آن یک چیز خیلی جنبی کنار فوتبالم بود اما بعدا شنیدم مربی‌ها تا اسم من می آمد می‌گفتند آرش افشین که مدل شده ... این هم خاصیت فوتبال ماست.خدا نکند یک برچسب به آدم بخورد . به‌هرحال امیدوارم امروز به همه آنها اثبات شده باشد که درباره من اشتباه می‌کردند. البته من هم هنوز کاری نکردم که بخواهم پزش را بدهم . انشالله با این بچه‌ها آخر فصل به هدفمان برسیم بعدش بیشتر حرف می‌زنیم.