اخبار توتوچی

لیونل مسی و ملاقات با تفنگدار کاتالان در لاسرامیکا

لیونل مسی و ملاقات با تفنگدار کاتالان در لاسرامیکا
تاریخ انتشار : ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰

لیونل مسی امشب در لاسرامیکا به ملاقات یکی از رقبای جدی خود برای کسب عنوان ال پیچیچی خواهد رفت.

به نقل از موندودپورتیوو، بارسلونا امروز در یکی از حساس ترین بازی های فصل خود در ورزشگاه لاسرامیکا به مصاف ویارئال خواهد رفت. بارسا با یک بازی کمتر از اتلتیکو و دو بازی کمتر از رئال، تیم سوم جدول است ولی با کسب دو پیروزی می تواند به رده دوم برگردد. بازی امشب یکی از دشوارترین ها برای کاتالان ها محسوب می شود.

جدال بارسا و ویارئال رویارویی لیونل مسی و جرارد موره نو نیز خواهد بود. موره نو ستاره کاتالان ویارئال، بهترین مهاجم اسپانیایی لالیگا با ثبت 20 گل است. او به خصوص با شروع سال 2021 میلادی اوج گرفت و توانسته 19 گل در همه رقابت ها به ثمر برساند و از این حیث تنها لیونل مسی را با 23 گل بالاتر از خود می بیند. موره نو در جدول گلزنان لالیگا با 20 گل زده، پایین تر از لیونل مسی 25 گله و کریم بنزمای 21 گله قرار دارد.

 

در میان بهترین گلزنان جهان در سال 2021، موره نو در رده پنجم ایستاده است. بالاتر از همه روبرت لواندوفسکی با 26  گل قرار دارد و سپس به لیونل مسی و کیلیان امباپه با 23 گل و ارلینگ هالند با 20 گل می رسیم. رونالدو و هری کین 17 گله هستند و کریم بنزما هم 15 گل در سال 2021 به ثمر رسانده است.

موره نو در 14 بازی برابر بارسا تنها موفق به زدن دو گل شده است؛ یک بار با پیراهن اسپانیول و یک بار هم با پیراهن ویارئال. او در 123 بازی برای ویارئال در لالیگا زننده 53 گل بوده و با زدن دو گل دیگر می تواند با گذر ار دیه گو فورلان و جوزپه روسی بهترین گلزن تاریخ باشگاه در فوتبال اسپانیا شود.

امشب برای موره نو شبی رویایی خواهد شد یا برای لیونل مسی و بارسایی ها؟