اخبار توتوچی

اگر پنالتی هنر است، طارمی پیکاسوست!

اگر پنالتی هنر است، طارمی پیکاسوست!
تاریخ انتشار : ۲۰ دی ۱۳۹۹

درخشش خیره کننده مهدی طارمی در دیدار مقابل فامالیکائو، با واکنش گسترده هواداران پورتو در فضای مجازی مواجه شد.

در هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال، تیم فوتبال پورتو در استادیوم مونیسیپال به مصاف میزبان خود فامالیکائو رفت و در پایان موفق شد با نتیجه پر گل 4 بر یک از سد حریف خود عبور کند.


در این دیدار، مهدی طارمی مهاجم ایرانی پورتو عملکرد خیره کننده ای داشت. او ابتدا و در دقیقه 13، روی ارسال زمینی خسوس کورونا با یک ضربه بغل پای زیبا دروازه فامالیکائو را باز کرد و تیمش را با یک گل پیش انداخت.


7 دقیقه بعد این تیم میزبان بود که گل تساوی را به ثمر رساند اما در دقیقه 31 برخورد مهدی طارمی با وانایلسون سنگربان برزیلی فامالیکائو باعث سرنگونی طارمی شد که داور مسابقه پس از بازبینی صحنه از طریق VAR یک ضربه پنالتی به سود پورتو اعلام کرد که سرجیو اولیویرا آن را وارد دروازه حریف کرد. 


در نیمه دوم نیز ارسال اوتاویو مونتیرو با ضربه سر طارمی مواجه شد تا این مهاجم ایرانی پورتو در این بازی موفق به بریس شده و تیمش را با نتیجه 3 بر یک پیش بیندازد. 


در دقیقه 75 سرجیو کونسیسائو دست به تعویض زد و پپه مدافع مشهور سابق رئال مادرید را به جای طارمی به میدان فرستاد و در ادامه ژائو ماریو گل چهارم را وارد دروازه فامالیکائو کرد تا پورتو با پیروزی 4 بر یک علاوه بر حفظ رده دوم جدول، به روند رو به رشدش ادامه دهد.


درخشش فوق العاده طارمی باعث واکنش مثبت هواداران پورتو در فضای مجازی شد. یکی از کاربران پرتغالی در توئیتر نوشته است «اگر گرفتن پنالتی هنر بود، طارمی هم پیکاسو بود» و یک کاربر دیگر نیز معتقد است طارمی از رونالدو و مسی بهتر است.

نشریه اوجوگو پرتغال به با قراردادن عکسی از مهدی طارمی در صفحه اول خود و با تیتر "طارمی و دوستان" به پیروزی شب گذشته پورتو با درخشش ستاره ایرانی اش اشاره کرده است.

رکورد، دیگر روزنامه معتبر پرتغالی نیز در قسمتی از صفحه اصلی امروز خود به درخشش مهاجم ایرانی پوتو اشاره کرده و با تیتر "طارمی بازیکنی بزرگ" به تمجید از عملکرد شب گذشته این بازیکن پرداخته است.

ناهار در جوار خبرها و شخصیتها .روز خبرنگاران میدانی اینگونه سپری می‌شود.

 

 

در زیر، تعدادی از هزاران توئیتی که در تعریف و تمجید از طارمی توسط کاربران پرتغالی منتشر شده است را می خوانیم:

چهارمین گل طارمی در پنجمین بازی لیگ (حضور از ابتدا). از اینکه او شکوفا شده اصلا تعجب نکرده ام

آیا هنوز هم می گویید که طارمی بهترین مهاجمی نیست که طی سالهای اخیر داشته ایم؟؟

وقتی صحبت از طارمی می شود، در مورد بازیکنی صحبت می کنیم که به 10 موقعیت گلزنی احتیاج ندارد. این بهترین و موفقیت آمیزترین انتقال پورتو  در این فصل است.

طارمی سزاوار تمام تمجیدهایی است که از او شده است

آیا طارمی بهترین مهاجم جهان است؟ بلهههههه